Pełna oferta >>

Solec Zdrój - Hotel **** Medical Spa Malinowy Zdrój

Solec Zdrój- miejscowość uzdrowiskowa położona w południowo - wschodniej części województwa świętokrzyskiego, kilkanaście kilometrów od ujścia rzeki Nidy do Wisły. Sąsiedztwo lasów oraz łagodny mikroklimat stwarza niezwykle korzystne warunki do skutecznej kuracji oraz wypoczynku. Największym i najważniejszym bogactwem naturalnym Solca Zdrój jest niezwykle cenna solanka siarczkowa - najsilniejsza woda lecznicza w Polsce i na świecie, stosowana przede wszystkim w schorzeniach narządów ruchu, reumatycznych oraz ortopedyczno - urazowych. Uzdrowisko z wieloletnią historią do dziś przyciąga rzesze kuracjuszy.

Hotel**** Medical SPA Malinowy Zdrój z Kliniką Rehabilitacyjną & SPA to komfortowy, trzypiętrowy obiekt o wysokim standardzie wybudowany w 2005 roku. W hotelu dostępna jest pełna baza zabiegowa, kosmetyczna i rekreacyjna. W pobliżu hotelu znajduje się Zalew Solecki i Park Zdrojowy. Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318507211338996363_big.jpg http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318555211341567602_big.jpg

Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój, to pierwszy obiekt należący do grupy Malinowe Hotele. Jako pierwszy w Polsce oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła „Malina”. Woda ta ze względu na swój unikalny skład, potwierdzony badanami i atestem PZH zalecana jest do leczenia i rehabilitacji różnego rodzaju schorzeń.

W hotelu korzystać można z szerokiej oferty usług z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i leczenia schorzeń. W profesjonalnie wyposażonym Studio Urody wykonywane są zabiegi kosmetyczne z użyciem najlepszych kosmetyków uznanych marek w tym autorskiej linii balneokosmetyków. Urokliwa Gmina Solec-Zdrój położona jest w płd. – wsch. części województwa świętokrzyskiego. Gmina liczy ok. 5400 mieszkańców. W roku 1837 Zdrój Sołecki został wpisany do rejestru uzdrowisk polskich i zapis ten otwiera historię uzdrowiska. Piękny Park zdrojowy z unikalnym drzewostanem i malowniczo wkomponowana w jego pejzaż rzeka Rzoska tworzą wyjątkowe miejsce stworzone do leczenia i wypoczynku. Na terenie gminy Solec-Zdrój odwiedzić można m.in. Szaniecki Park Krajobrazowy. Poza wspaniałym krajobrazem do wizyty w Solcu Zdrój zachęca specyficzny mikroklimat, charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i małą ilością opadów w ciągu roku. Będąc w Solcu-Zdroju warto obejrzeć zabytkowy kościół Św. Mikołaja z krucyfiksem z XVI-XVII w., renesansową płytą nagrobną Samuela Zborowskiego, drewniany kościół w Świniarach z XII wieku oraz Pałac w Zborowie - pierwotnie renesansowy z XVI-XVII w. (gniazdo rodowe magnackiej rodziny Zborowskich). Obecnie w Solcu Zdroju istnieją dwa źródła wody leczniczej: solanki chlorkowo-jodkowo-sodowo-bromkowo-siarczkowej, którą nazywamy po prostu wodą siarczkową. Duże stężenie siarki oraz wysoka mineralizacja powodują, iż jest to najsilniejsza woda lecznicza tego typu na świecie. Posiada ona wysoką wartość leczniczą stosowaną przede wszystkim w schorzeniach narządów ruchu, reumatycznych oraz ortopedycznych - z czego od wieków słynęły buskie sanatoria spa.

pok1 pok2 

http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318625271338975617_big.jpg http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318633271338975644_big.jpg

Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój posiada:
9 pokoi jednoosobowych 
3 pokoje jednoosobowe dla osób niepełnosprawnych połączone wewnętrznymi drzwiami z pokojem dla opiekuna 
87 pokoi dwuosobowych 

Każdy pokój wyposażony jest w:
•    Telewizję (m.in. Canal+)
•    Bezpłatny dostęp do Internetu
•    Suszarkę do włosów
•    Szlafroki
•    Telefon
•    Sejf

Apartamenty
Hotel**** Medical Spa Malinowy Zdrój oferuje 3 komfortowe apartamenty złożone z pokoju dziennego, sypialni, łazienki z ubikacją, drugiej oddzielnej ubikacji.

Apartamenty wyposażono w :
- telewizory plazmowe
- telewizję satelitarną
- telefony
- suszarkę do włosów
- dostęp do internetu
- sejf

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 16.00 i kończy o godz. 14.00.
W hotelu obowiązuje całkowity zakaz palenia za wyjątkiem wyznaczonych miejsc.

Do dyspozycji gości: sale konferencyjne, restauracja; drink bar w podziemiach hotelu; night club; hala sportowa: można zorganizować grę w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nozną lub indywidualne zajęcia sportowe; korty tenisowe; mini golf; tory do gry w kręgle, bilard, darts, piłkarzyki; basen z hydromasażami i przeciwprądami; grota solna; siłownia; 3 sauny, kriokomora, Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej, Studio Pielęgnacji Urody (szereg zabiegów kosmetycznych na twarz i cialo, solarium, usługi fryzjerskie oraz pielęgnacja dłoni i stóp).

res http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318633271338975644_big.jpg spa

Pakiety lecznicze

W Centrum Rehabilitacji Malinowy Zdrój zajmą się Państwem specjaliści balneologii, rehabilitacji i fizjoterapii.Do leczenia stosowane są klasyczne zabiegi balneologiczne takie jak: kąpiele siarczkowe o stężeniu indywidualnie dobranym dla pacjenta, kąpiele w zawiesinie borowinowej, kwasowęglowe, zawijania borowinowe, dopełnione przez zabiegi z zakresu hydroterapii, kinezyterapii i fizykoterapii oraz różne formy masażu. To kompleksowe postępowanie lecznicze daje najlepsze rezultaty w rehabilitacji, leczeniu chorób przewlekłych i profilaktyce. Rodzaje zabiegów i parametry dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta co daje gwarancję osiągnięcia długotrwałych efektów leczniczych. Istnieje również możliwość łączenia programu leczniczego z kosmetyką i odnową biologiczną. 

 
Leczone są następujące schorzenia:

-choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych, kolanowych, kręgosłupa

-reumatoidalne zapalenie stawów

-gościec łuszczycowy

-zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa ( ZZSK )

-dyskopatie

-fibromyalgie

-osteoporozę

-chorobę niedokrwienną kończyn dolnych

-choroby skóry : łuszczycę, łojotok, blizny po oparzeniach i pooperacyjne

-choroby neurologiczne: rwy kulszowe i barkowe, niedowłady

-powikłania cukrzycy: angopatie i neuropatie

-stany pourazowe narządów ruchu: po złamaniach, zwichnięciach, urazach sportowych, "bolesny bark", "łokieć tenisisty"

-nerwice wegetatywne

Dobór zabiegów następuje podczas konsultacji z lekarzem specjalistą w pierwszych dniach po przyjeździe do Malinowego Zdroju i uzależniony jest od:

  • rodzaju schorzenia
  • aktualnego stanu zdrowia pacjenta
  • dolegliwości
  • chorób towarzyszących
  • chorób przebytych
  • przyjmowanych leków
  • wieku pacjenta
  • czasu trwania choroby,

Zabiegi nie wymagające konsultacji lekarskiej oraz do których nie istnieją żadne przeciwwskazania dobierane są wg upodobań naszych gości.

http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318586231341567859_big.jpg http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318599231341567917_big.jpg 

http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318608241337688707_big.jpg http://www.junior.com.pl/pub/galerie/79/mini_1379318616241337688816_big.jpg


Do leczenia stosowane są :

-surowce naturalne: solanka siarkowa oraz borowina

-kinezyterapię: indywidualną, zespołową, ćwiczenia w basenie

-fizykoterapię: światłolecznictwo, elektroterapię, ultrasonoterapię, pole magnetyczne

-masaże: klasyczne, wibracyjne, mechaniczne, podwodne, specjalne

-termoterapię: sauny, krioterapia ogólna i miejscowa.

 

  

 

Pełna oferta >>

Wyślij zapytanie

Nasz zespół to osoby z dużym doświadczeniem i świetni specjaliści, którzy pomogą zorganizować każdy wyjazd indywidualny i grupowy.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o Ochronie Danych Osobowych wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Biuro Podróży Junior w celu: